Festival Yönetmeliği

21. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

1. GENEL

a. Festivalin ana amacı kadın yönetmenleri seyirci ile buluşturmak; sinemayı feminist bir bakış açısıyla değerlendirmek ve kadınların bu sektördeki deneyimleri ve karşılaştıkları sorunlarla ilgili bir tartışma platformu yaratmaktır.

b. 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali (USKFF) 10-17 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecektir.

c. Kadın yönetmen tarafından çekilmiş olmak koşuluyla son dönemde çekilmiş uzun, belgesel, kısa film ve animasyon filmler festivale başvuru yapabilirler.

d. Yarışmalı bir bölüm yoktur. Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) üyelerinden oluşan jüri, Her Biri Ayrı Renk seçkisinde yer alan uzun metraj filmleri değerlendirerek FIPRESCI Ödülü verir.

e. Festival programında sunulacak filmlerin gösterim formatları DCP ya da video (Quicktime Uncompressed ya da H264 codec’li MP4) formatında olmalıdır.

f. Filmler orjinal dillerinde ve Türkçe elektronik altyazı ile gösterilecektir.

g. Başvuran filmlerin tüm tanıtım materyalleri festivale iletilmelidir.

h. Programa alınan filmlerin gösterim kopyaları 27 Nisan tarihine kadar festivale ulaştırılmalıdır. Gösterim kopyalarının üzerinde filmin adı okunaklı bir şekilde yazılmış olmalı, sert kapaklı korunaklı kutularında yollanmalıdır.

2. BAŞVURU DETAYLARI

a. Ön eleme materyallerini festival komitesine ulaştırmak için son tarihler; kısa filmler ve belgeseller için en geç 5 Mart 2018, uzun filmler için 10 Mart 2018’dir.

b. Başvuru sahiplerinin aşağıdaki materyalleri elektronik ortamda Türkçe ve İngilizce olarak sağlaması gerekmektedir.: Filmin youtube.com veya vimeo.com sitelerinde yüklenmiş online ön gösterim linki Sinopsis Yönetmen biyografisi ve filmografisi Yönetmenin/Yönetmenlerin fotoğrafı (yüksek çözünürlükte) Oyuncu ve teknik ekip listesi (künye) Filmden  fotoğraflar (yüksek çözünürlükte) Varsa filmin elektronik basın dosyası ve diğer belgeler (Gösterim kopyası altyazılı değilse) Altyazı çevirisi yapılabilmesi için diyalog listesi ve İngilizce altyazı listesi Festivalin internet sitesinde kullanılmak üzere online fragman linki; Quicktime (.qt) formatında 16:9 fragman. Filmin afişi (yüksek çözünürlükte). Festival tarihinden 15 gün önce teslim edilmelidir. Programa alınan filmlerin gösterim kopyaları 27 Nisan tarihine kadar festivale ulaştırılmalıdır.

c. Festival Yönetimi, gösterim için gerekli ve yeterli teknik özelliklere ve hukuki niteliklere sahip olmayan filmleri festival dışı bırakma hakkına sahiptir.

 

UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

NENEHATUN CADDESİ ŞAİRLER SOKAK 7/4 GAZİOSMANPAŞA/ANKARA
TEL:05337623117
E-MAİL: FESTİVAL@UCANSUPURGE.ORG.TR

Registration

Forgotten Password?