Umuda İlmek Atıyoruz !
20 Nisan, 2018

Umuda İlmek Atıyoruz !

/ 6 ay ago

Umuda İlmek Atıyoruz

21.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali hazırlıkları sürüyor. 10-17 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşecek festivaldeki filmlerin teması umutla birleşiyor.
Kuğulu Parkta “Dayanışmayı umutla örüyoruz. Festival çantalarımızı üretiyoruz” etkinliğinde kadınlar ilmekleri umuda attı.
Örgü Hocası Aynur Ateş, Uçan Süpürge etkinliğine ekibiyle katılarak destek oldu. Ateş, festival çantaları için Uçan Süpürge’nin logosunu motifleyerek hem anlattı hem üretti.
Ateş, Uçan Süpürge etkinliği için şunları söyledi: “Kadın istediğinde her şeyi başarır. Çevremdeki bütün kadınları örgütlüyorum, üretmeleri ve ürettikleriyle kendi ekonomik özgürlüklerini kazanması için. Artık bunları sadece anlatmakla da kalmıyorum, kadınlara örgü örmeyi öğretiyorum. Ve kadınların yaratıcılığını, çalışma disiplinini görüyorum. Bugün burada Uçan Süpürge aracılığıyla bu üretkenliğin ve dayanışmanın farkındalığını bir kez daha yaşadık. Uçan Süpürge için, umut için ve Kadın Filmleri Festivali için bugün buradayız.”
Kuğulu Parkta bir araya gelen kadınlar, festival çantaları için rengarenk motifler ördü. Örülen bu motifler 21.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin çantalarına üreten kadının ismiyle işlenecek.

 

Etkinlik ile ilgili görseller

 

LEAVE A REPLY

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Registration

Forgotten Password?