Festival Ödülleri

Bilge Olgaç Başarı Ödülü

Tema Ödülü

Onur Ödülü

Genç Cadı Ödülü

Uçan Süpürge Vakfı, Kadın Filmleri Festivali’nin 20 yılını geride bıraktı…

Uçan Süpürge Vakfı, Kadın Filmleri Festivali’nin 20 yılını geride bırakırken festivalin her yılında destek olan, emeğini eksik etmeyen tüm kadınlara teşekkür ediyor!
Ne çok kadın ödül aldı…
Ne çok kadın destek ve dayanışma gösterdi …
Ne çook kadın bu tarihe tanıklık etti ..
Sevgi ve saygılar herkese…
Uçan Süpürge 20 yılı tamamladı. Her yıl Onur ödülleri Bilge Olgaç Başarı ödülleri ile sinemada kadın emeğini görünür kılmak için 20 yıldır festival düzenliyor. Şimdi yeni bir 20 yıla başlamak için hazırlanıyor.
Bu yıl festivalin teması “UMUT”

10-17 Mayıs 2018’de 21.Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’ne “Umut” temasıyla hazırlanan Uçan Süpürge kadın sinemasını festivalle 21.kez beyaz perdeye yansıtıyor. Ülkemizde kadın hakları konusunda önemli bir yeri olan festivalimiz, dünya çapında da büyük etkiler doğuruyor. FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu) jürisinin yer aldığı, ödül verdiği tek kadın filmleri festivali
Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, 20. yılında 20 şehri ve KKTC gezdi. Bu şehirlere giden kadınlar gönüllü olarak festivale destek olurken kadınların güçlenmesi için de motivasyon sağladı. Onların bu gönüllü katkıları, gösterdikleri fedakârlık bizi umuda taşıdı.
SADECE GEÇEN YIL YANIMIZDA OLANLAR ..

Registration

Forgotten Password?