Background Image

Uçan Süpürge 21. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Son Başvuru Tarihi 25 Mart 2018

Hala Başvurmadın mı ?

Post Image
10-17 Mayıs

Uçan Süpürge 21. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali


Bugün size, "bunu biz yaptık, denedik çok iyi bir şey" demek için geldik. Sizinle bu deneyimi paylaşmak, bu bize iyi gelme halini tarif etmek istedik. Dayanışarak bir arada olmak için emek verdik. Zaten dayanışma neydi: emekti. Biz de dayanışmak için emek verdik. Çok yazıştık, çok konuştuk, çok düşündük ve nihayet eyleme geçtik. 10-17 Mayıs arası filmler, paneller, forumlar, atölyelerle baharı festivale, festivali kadınlar arası dayanışmaya taşımak istiyoruz. Bizimle olur musunuz?

Türkiye’de sinema alanında kadın emeğini görünür kılmak, dünyanın her yerinden kadın yönetmenlerin ürettiklerini Türkiye’deki kadınlarla buluşturmak için yola çıktık, böyle de devam ediyoruz...

Hakkında

 • Tarihçe
  Uçan Süpürge, kadın sivil toplum kuruluşları arasında iletişim, dayanışma ve işbirliğini artırarak bu kuruluşların güçlenmesine katkıda bulunmayı; toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini yaygınlaştırmak ve bu yönde duyarlılık yaratmayı; dolayısıyla Türkiye’de sivil toplum ve demokrasinin gelişimi için çalışmayı amaçlamaktadır. Türkiye’nin 1998 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin organizasyonu Uçan Süpürge tarafından yapılmaktadır.
 • Katalog

  Post Image

  Dosya Boyutu: 49 MB, Format: PDF

  İncele

 • Danışma Kurulu

  Festival Danışma Kurulu Üyeleri

  Aylin Taşcıyan
  Emel Çelebi
  Eren Yüksel

  20 Şehir ve KKTC Danışma Kurulu Üyeleri

  Eren Yüksel
 • Festival Ekibi

  Festival Danışma Kurulu Üyeleri

  Nil Perçinler

  Program

  Özlem Kınal

  Festival Danışmanı

  Açılış / Kapanış Geceleri

  Bahar Şimşek

  İller Programı