UÇAN SÜPÜRGE 21. ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

10-17 MAYIS
Uçan Süpürge 21. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Bugün size, “bunu biz yaptık, denedik çok iyi bir şey” demek için geldik. Sizinle bu deneyimi paylaşmak, bu bize iyi gelme halini tarif etmek istedik. Dayanışarak bir arada olmak için emek verdik. Zaten dayanışma neydi: emekti. Biz de dayanışmak için emek verdik. Çok yazıştık, çok konuştuk, çok düşündük ve nihayet eyleme geçtik. 10-17 Mayıs arası filmler, paneller, forumlar, atölyelerle baharı festivale, festivali kadınlar arası dayanışmaya taşımak istiyoruz. Bizimle olur musunuz?

Türkiye’de sinema alanında kadın emeğini görünür kılmak, dünyanın her yerinden kadın yönetmenlerin ürettiklerini Türkiye’deki kadınlarla buluşturmak için yola çıktık, böyle de devam ediyoruz…

Sponsorluk Duyurusu !

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 10-17 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.

Kadın emeğini görünür kılmaya çalışan festival, dünyaca ünlü yönetmen ve konuklarıyla umut temasında buluşuyor.

Biz de umut sinemaya çok yakışır diyoruz. Sponsorluklarınızla, kadınların umudunu bir adım öteye çıkarmanızı bekliyoruz.

Sponsorluk için son başvuru tarihi
17 NİSAN 2018

Tarihçe

Uçan Süpürge, kadın sivil toplum kuruluşları arasında iletişim, dayanışma ve işbirliğini artırarak bu kuruluşların güçlenmesine katkıda bulunmayı; toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini yaygınlaştırmak ve bu yönde duyarlılık yaratmayı; dolayısıyla Türkiye’de sivil toplum ve demokrasinin gelişimi için çalışmayı amaçlamaktadır. Türkiye’nin 1998 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin organizasyonu Uçan Süpürge tarafından yapılmaktadır.

Katalog

Festival Danışma Kurulu Üyeleri

Alin Taşcıyan

Emel Çelebi

Eren Yüksel

20 Şehir ve KKTC Danışma Kurulu Üyeleri

Eren Yüksel

Festival Danışma Kurulu Üyeleri

Nil Perçinler

Program

Özlem Kınal

Festival Danışmanı

Açılış / Kapanış Geceleri

Bahar Şimşek

İller Programı

Registration

Forgotten Password?